[ENGLISH BELOW]
Z opóźnieniem, ale donosimy o naszych sukcesach podczas XI Mistrzostw Polski Walk Historycznych Bronią Go-Now 🙂

Akademia Szermierzy wystawiła liczną, bo 25 osobową reprezentację we wszystkich kategoriach wiekowych – od 8 lat do 19+.

Królewską kategorię miecza długiego zwyciężył nasz trener Rafał Kalus! Z kolei IV miejsce przypadło Bolkowi Tekielskiemu.

W kategorii szabla 19+ Rafał Kalus zdobył srebrny medal. IV miejsce w walce kończącej karierę szermierczą zajął Krzysztof Kleps.

W kategorii szabli kobiet w pięknym stylu drogę do złota wycięła sobie Magda Lesińska! IV miejsce w tej kategorii ugrała zaś Adrianna Pilch.

Młodsi zawodnicy nie pozostawali w tyle. Mistrzem Polski w szabli w kat. 12-14 lat został debiutujący na zawodach Jasiek Dębek. Z kolei kategorię szabli 10-12 lat zwyciężył Szymon Wachnik. III miejsce w mieczu w tej samej kategorii wiekowej przypadło Tymonowi Puczyńskiemu. IV miejsce w mieczu 14-18 lat wywalczył zaś Kacper Gębala.

Na koniec Hubert Feder zwyciężył w drużynowym turnieju Triad.

Gratulacje!
***
January 26-27, 2019

XI Polish Historical Championships with Go-Now Weapon

Akademia Szermierzy has appeard with a large 25-person representation in all age categories, starting from 8 years to 19+. In the 19+ saber category, our coach Rafał took second place 🥈

The fourth place in the fight ending fencing career was taken by Krzysztof Kleps🏅 In the 19+ sword category, this time the first place was taken again by our coach Rafał 🥇

4th place after a quick fight with the representative of took our „Battering Ram” Bolek 🏅

In the women’s sabre category 1 st place won Magda Lesińskamaria after a deadly fight!

1. place in saber won Jasiek Dębek (12-14) and Szymon Wachnik (10-12). 3. place in sword took Tymon Puczyński (10-12).