19 marca nasza niestrudzona ekipa wystartowała na turnieju FechtBerg 2022. Z bardzo dobrymi wynikami:)

Mikołaj Kołodziej zdobył złoto 🥇w szabli OPEN oraz srebro🥈w mieczu długim OPEN

Krzysztof Borzęcki wywalczył brąz🥉w szabli OPEN

Joasia Jorunn wywalczyła srebro 🥈 w szabli kobiet

Leonardo Salomão Dos Reis uplasował się na 4 miejscu w mieczu OPEN. Warto jednak dodać, że w fazie grupowej Leonardo zwyciężył aż 5 walk wynikiem… 5:0 🤯

Alex Krzyżanek pierwszy raz wystartował na turnieju i od razu osiągnął bardzo dobry wynik. Wygrał 5 z 7 walk w fazie grupowej i z łatwością wszedł do fazy pucharowej!

Maciej Bulicz świetnie poradził sobie w fazie grupowej szabli – wyszedł bowiem z niej na pierwszym miejscu spośród wszystkich zawodników. W ćwierćfinale musiał jednak ustąpić innemu członkowi Akademii, Krzysztofowi Borzęckiemu, a w mieczu – zwycięzcy turnieju, Dawidowi Bugrynowi.

Mateusz Szudrawski bardzo dobrze poradził sobie w fazie grupowej długiego miecza, ale ostatecznie uległ w starciu z bardziej doświadczonym przeciwnikiem w pierwszej walce fazy pucharowej.

Poza medalami zdobyliśmy więc bezcenne obicie i doświadczenie, w przyjemnej atmosferze bardzo dobrze zorganizowanego turnieju (dziękujemy Szkoła Fechtunku Gryf!).

[ENG]

On March 19 our team took part at the FechtBerg 2022 tournament.
Mikołaj Kołodziej won gold 🥇 in the OPEN saber and silver🥈in the longsword OPEN.
Krzysztof Borzęcki got bronze 🥉 of the OPEN saber
Joasia Jorunn got silver 🥈 in women’s saber
Leonardo Salomão Dos Reis reached 4th place in the OPEN longsword. It is worth to note, that in the group phase Leonardo won 5 fights with the result… 5: 0 🤯
Alex Krzyżanek took part in the tournament for the first time and achieved a very good result. He won 5 out of 7 group stage fights and entered the knockout phase with ease!
Maciej Bulicz did a great job in the group phase of the saber – he came out of it in the first place among all competitors. In the quarter-finals, however, he had to give way to another member of the Academy, Krzysztof Borzęcki, and in the longsword – the winner of the tournament, Dawid Bugryn.
Mateusz Szudrawski did very well in the group phase of the longsword, but ultimately lost with more experienced opponent in the first fight of the knockout phase
In addition to medals, we gained priceless experience in a pleasant atmosphere of a very well-organized tournament (thank you Gryf Fencing School!).