Trening na Mokotowie (szabla i sparringi) w poniedziałek 15 października musi niestety zostać odwołany z przyczyn od nas niezależnych. W ramach rekompensaty zapraszamy na wykład poświęcony staropolskiej wojskowości.

 

Zapraszamy na wydarzenie na FB

Na wykład zapraszamy wszystkie osoby związane z Akademią Szermierzy, niezależnie od sekcji. Udział innych osób (towarzyszących czy spoza AS) proszę konsultować z organizatorem (pisząc na wydarzeniu lub pod nr 664 630 388).

Trening na Mokotowie (szabla i sparringi) w poniedziałek 15 października musi niestety zostać odwołany z przyczyn od nas niezależnych. W ramach rekompensaty zapraszamy na wykład poświęcony staropolskiej wojskowości. W centrum zainteresowania znajdzie się oczywiście szabla. Przy okazji przypominamy, że trening sekcji sulejowieckiej tego dnia odbędzie się normalnie.

 

Mapa – droga z przystanku Bogatki na ul. Muzyczną.

Wykład obejmie tematykę: początków staropolskiej sztuki wojennej, pojawienia się szabli w Polsce oraz źródeł, z których możemy czerpać wiedzę na temat sposobów walki tą bronią. W ramach części praktycznej zmierzymy się z interpretacją fragmentów podręczników szablowych z XVIII/XIX w.

Całość zajmie ok. 1,5 godziny (19-20.30), ale w razie wywiązania się interesującej dyskusji istnieje możliwość przedłużenia spotkania:)

Wykład odbędzie się na ul. Muzycznej 49 (boczna od ul. Ludwinowskiej).

Wskazówki dojazdu komunikacją miejską: z pętli autobusowej na metrze Wilanowska należy wsiąść w jeden z autobusów: 709, 727, 739, 715. Następnie wysiąść na przystanku Bogatki (przystanek na żądanie). Po cofnięciu się kilkanaście metrów skręcamy w lewo w ul. Ludwinowską. Ul. Muzyczna będzie boczną od Ludwinowskiej.

Wykład poprowadzi Antoni Olbrychski.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2191271084527060/?notif_t=event_calendar_create&notif_id=1539006499486155