Bardzo udany weekend dla Akademii!

23 października wybraliśmy się na poznański Falcons Cup 2018. W całodniowej rywalizacji udało nam się wywalczyć cztery medale – w tym trzy złote.

Grzegorz Sarna kontynuuje świetną passę. Kolejny raz jego cięcia okazały się nie do zatrzymania, co zapewniło mu pierwsze miejsce w szabli.

Antek Olbrychski sięgnął tego dnia po najwyższe trofeum w kategorii korda z puklerzem. W szabli zaś udało mu się wywalczyć brązowy medal.

Asia Koprowska pewnie zwyciężyła turniej szabli i także wróciła do domu ze złotym krążkiem.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. W zawodach wzięło udział kilku naszych nowych zawodników, którzy pokazali się ze świetnej strony.

 

Karol Rejmanowski najpierw zaskoczył wszystkich w rapierze, gdzie pewnie wypunktowywał czołowych polskich zawodników. Świetną formę pokazał też w szabli, zajmując 4. miejsce. W fazie grupowej nie przegrał żadnej walki. Dopiero w fazie pucharowej musiał dwukrotnie ustąpić innym członkom AS – najpierw Grzegorzowi Sarnie, a potem Antkowi Olbrychskiemu w walce o brąz. O tym, że krążek był w zasięgu Karola świadczy fakt, że z Antkiem udało mu się wygrać w fazie grupowej turnieju.

Mikołaj Kołodziej po raz kolejny może pochwalić się dużym progresem. Z zawodów na zawody coraz mocniej uprzykrza życie swoim przeciwnikom. Wiele walk zwyciężył ze stanem 5:0. Do strefy medalowej zabrakło jeszcze nieco doświadczenia, ale trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy!

Piotr Janeczek pierwszy raz wystartował w zawodach szermierki historycznej. Brak turniejowego obicia utrudniał mu nieco pierwsze starcia. Rozkręcał się jednak z każdą walką, a pod koniec był już w stanie nawiązać równą walkę z czołowymi szablistami. Tym razem bez medalu, ale szlak został przetarty co na pewno zaprocentuje na następnych zawodach.

Przypominamy, ze Antek i Asia już za tydzień jadą walczyć w Szwecji na Swordfish XIII. Ich wyprawę można wesprzeć na serwisie Polak Potrafi:

https://polakpotrafi.pl/projekt/mistrzostwa-swiata-w-szermierce-historycznej