W ostatnich tygodniach zagościliśmy na najważniejszych turniejach w Europie. A oto wyniki😊

Polska ekipa na Swordfish'u (Goeteborg). Akademię Szermierzy reprezentowali: Joasia Koprowska i Antek Olbrychski
Polska ekipa na Swordfish’u (Goeteborg). Akademię Szermierzy reprezentowali: Joasia Koprowska i Antek Olbrychski (srebro w mieczu, brąz w szabli)

Na Tyrnhaw (Trnawa, Słowacja) po całym dniu ciężkich bojów nasz trener Rafał Kalus wywalczył srebrny medal w mieczu długim! Warto dodać, że jedynym przygotowaniem Rafała do tego turnieju było… prowadzenie treningów 

Z kolei tydzień później, podczas Swordfish XIII (Goeteborg, Szwecja), Antek Olbrychski zdobył dla Akademii srebrny medal w mieczu długim i brązowy w szabli! Jedyne walki przegrał tylko ze zwycięzcami obu kategorii, od lat znajdujących się w ścisłej czołówce.

Na Swordfishu walczyła także zawodniczka AS, Joanna Koprowska. Jak burza przeszła przez fazę grupową i weszła do ćwierćfinałów. Tam niestety zatrzymała ją weteranka i zdobywczyni trzeciego miejsca, Michaela D’Orlando. Trzymamy kciuki za przyszłe starty:)

Medale dla Polski przywieźli z Swordfisha także dwaj przedstawiciele łódzkiego klubu Mordshlag. Aleksander Dynarek wywalczył brąz w rapierze, a Konrad Kramarz srebro w szabli. Gratulacje!

Trener AS, Rafał Kalus, wywalczył w Trnawie srebrny medal